restauracja włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują równie pyszne dania – risotto, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie są też nie tak popularne dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i dania z wielu miejsc Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest łatwa, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zaniedbywać trunków. Kolacja bez wyjątku musi zawierać też wino. Kieliszek alkoholu to dla Włocha kanon. Dobra restauracja włoska Kraków Najbardziej znane wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro i cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna mieć szeroką kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie podać nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *