Fajna restauracja włoska w Krakowie

Dobra włoska kuchnia
Chcesz dobrze zjeść? Wśród szerokich opcji, które proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, połączeń i spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i czasem z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie dania

Pasty to baza kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do makaronu. restauracja włoska Kraków Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony nie mogą się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też lasagne, focaccia, piada i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *